Günümüzde neredeyse herkesin, yanından ayırmadığı en az bir tane akıllı cihazı (akıllı telefon veya tablet) bulunmaktadır. İnsanlar artık neredeyse bütün işlerini akıllı cihazları içerisindeki mobil uygulama aracılığıyla yapmaktadır.

Yapılan araştırmalara göre kullanıcılar mobil cihazlarında geçirdikleri vaktin ortalama %70’ini mobil uygulamaları kullanmak için ayırıyor. Mobil uygulamaların web sitelerinden daha hızlı ve kolay kullanıma sahip olması kullanıcıları mobil uygulama kullanmayı cazip hale getiriyor.

Mobil uygulamalar kullanıcılara bu kadar yakınken bunun faydalarından yararlanmamak sizin için oldukça büyük bir kayıp olacaktır. Özellikle marka kimliği oluşturmak için bir mobil uygulamanızın var olması gerekir. Mobil uygulamanız ile hedef kitlenize daha kolay ulaşabilir aynı zamanda oluşturduğunuz etkinlik, kampanya, güncel içerikler ve indirimleri kullanıcılara daha kolay ve hızlı bir şekilde iletebilirsiniz. Tüm bu avantajların yanı sıra dijital pazarlama aracı olarak da sizlere büyük bir fırsat sunacaktır. Özellikle ürün ve hizmet satışı yapan e-ticaret siteleri için mobil aplikasyonlar potansiyel müşteriler ile arasındaki bağı kuvvetlendirecektir. Çünkü kullanıcılar, internet üzerinden yaptıkları alışverişlerin ortalama %80’inini mobil cihazları kullanarak gerçekleştiriyor.

Kullanıcıların mobil uygulama kullanımı açısından en çok tercih ettiği kategoriler arasında Bankacılık ve finans kurumları yer alıyor. Bunun yanı sıra havayolu, otel ve diğer seyahat uygulamaları da sıklıkla kullanılmakta. En çok tercih edilen uygulamalar sıralamasında online oyunların ve eğitim uygulamalarının ardından lojistik ve nakliye sektörlerinin mobil uygulamaları gelmektedir.

Kişisel veya ticari imajınızı artırmak veya para kazanmak için mobil uygulama yaptırabilirsiniz. Halen bir mobil uygulama sahibi değilseniz hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.